Dominacja Bitcoinów zmniejszyła się, dając szansę na wzrost rynku altcoinów.

Dominacja Bitcoinów na rynku kryptograficznym spadła, dając altcoinom niewielki impuls. Jest to najniższy poziom dominacji Bitcoinów spadł w ciągu jednego roku.

We wrześniu ubiegłego roku, dominacja Bitcoinów wyniosła 69,9%, co jest najwyższym wynikiem od pierwszego kwartału 2017 roku. Do maja tego roku poziom dominacji spadł do 67%. Obecnie dominacja Bitcoinów wynosi niewiele ponad 61%.

Podczas gdy Bitcoin System ma obecny limit rynkowy w wysokości 213,6 mld dolarów, łączny limit rynkowy dla altcoin wynosi 140 mld dolarów, co stanowi najwyższy punkt od dwóch lat. Przy obecnym całkowitym limicie rynkowym wynoszącym ponad 349 miliardów dolarów, rynek potrzebuje wzrostu o około 21 miliardów dolarów, aby osiągnąć poziom 370 miliardów dolarów, ostatnio odnotowany w maju 2018 roku.

Według ostatniego raportu Binance’a, altcoiny odnotowały pewien wzrost wolumenu.

Raport mówi, że ilość altcoins na Binance Futures wzrosła do 40% z 32% w lipcu. Raport dodaje również, że wydajność altcoinów może być również łatwo powiązana ze wzrostem wykorzystania protokołów zdecentralizowanych finansów opartych na Ethereum (DeFi). Wzrost aktywności Ethereum obejmuje również akumulację ETH i możliwość akumulacji w przyszłości.

Również w lipcu kwota aktywów zablokowanych przez DeFi podwoiła się do 4 mld USD z 2 mld USD. Również 92% wolumenu dApp w Ethereum pochodziło z DeFi.